دانلود فایل<اندازه گیری با لیزر>

اندازه گیری با لیزر,تحقیق اندازه گیری با لیزر,پروژه اندازه گیری با لیزر,آموزش اندازه گیری با لیزر,نحوه اندازه گیری با لیزر,اندازه گیری لیزری, اندازه گیری با لیزر در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان اندازه گیری با لیزر. آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع در قالب word و در 32 صفحه قابل ویرایش
بخشی از متن تحقیق:
خصوصیات جهت مندی درخشایی و تکفامی لیزر باعث کاربردهای مفید زیادی برای اندازه گیری و بازرسی در رشته مهندسی سازه و فرآیندهای صنعتی کنترل ابزار ماشینی شده است در این بخش تعیین فاصله بین دو نقطه و بررسی آلودگی را نیز مد نظر قرار می دهیم.
یکی از معمول ترین استفاده های صنعتی لیزر هم محور کردن است. برای این که یک خط مرجع مستقیم برای هم محور کردن ماشین آلات در ساخت هواپیما و نیز در مهندسی سازه برای ساخت بناها پل ها و یا تونل ها داشته باشیم استفاده از جهت مندی لیزر سودمند است. در این زمینه لیزر به خوبی جای وسایل نوری مانند کلیماتور و تلسکوپ را گرفته است. معمولاً از یک لیزر هلیم- نئون با توان کم استفاده می شود و هم محور کردن عموماً به کمک آشکارسازهای حالت جامد به شکل ربع دایره ای انجام می شود. محل برخورد باریکه لیزر روی گیرنده با مقدار جریان نوری روی هر ربع دایره معین می شود. در نتیجه هم محور شدن بستگی به یک اندازه گیری الکتریکی دارد و در نتیجه نیازی به قضاوت بصری آزمایشگر نیست در عمل دقت ردیف شدن از حدود 5µm تا حدود 25µm به دست آمده است .